IUPUI Natatorium - Site License                4/19/2018 - 11:08 AM
Indianapolis 2018 World Para Swimming World S - 4/19/2018 to 4/21/20
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle Multi-Class S1
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Villela Vizcaya  31 MEXIC                  NT    7:15.26 q      
               1:42.04    3:33.01 (1:50.97)
      5:26.76 (1:53.75)   7:15.26 (1:48.50)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle Multi-Class S2
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Lopez Diaz, Die  23 MEXIC             3:19.85    4:29.25 q      
               1:05.90    2:10.72 (1:04.82)
      3:19.33 (1:08.61)   4:29.25 (1:09.92)
  2 Lovejoy, Curtis  60 CAD-GA            5:30.67    5:48.47 q      
               1:21.57    2:51.26 (1:29.69)
      4:23.36 (1:32.10)   5:48.47 (1:25.11)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle Multi-Class S4
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Zarate Rodrigue  18 MEXIC             4:25.82    4:22.50 q      
                 56.65    2:04.03 (1:07.38)
      3:14.09 (1:10.06)   4:22.50 (1:08.41)
  2 Marsh, Gabe M S  14 SSA-SE            5:10.95    4:48.93 q      
               1:05.07    2:19.84 (1:14.77)
      3:36.89 (1:17.05)   4:48.93 (1:12.04)
  3 Castorena, Arnu  39 MEXIC             3:59.75    4:54.13 q      
               1:08.91    2:23.40 (1:14.49)
      3:39.35 (1:15.95)   4:54.13 (1:14.78)
 -- Qiao, Yuanhi S4  22 CHINA                  NT   X7:04.17        
               1:28.29    3:15.60 (1:47.31)
      5:01.61 (1:46.01)   7:04.17 (2:02.56)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle Multi-Class S5
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Li, Junsheng S5  18 CHINA             3:03.55    3:12.56 q      
                 44.78      1:33.56 (48.78)
        2:23.33 (49.77)     3:12.56 (49.23)
  2 Dieleman, Jonat  21 CAN               4:50.67    4:25.88 q      
               1:00.74    2:08.38 (1:07.64)
      3:17.69 (1:09.31)   4:25.88 (1:08.19)
  3 Huang, Chaowen   24 CHINA             3:39.41    4:56.10 q      
               1:20.35    2:31.49 (1:11.14)
      3:44.31 (1:12.82)   4:56.10 (1:11.79)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle Multi-Class S14
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Sakakura, Koki   20 JAPAN             2:00.83    2:03.93 q      
                 27.76        59.75 (31.99)
        1:31.58 (31.83)     2:03.93 (32.35)
  2 Michie, Gordie   24 CAN               2:03.66    2:05.11 q      
                 27.90      1:00.01 (32.11)
        1:32.61 (32.60)     2:05.11 (32.50)
  3 Sapp, Lawrence   16 NCAP              2:07.95    2:07.89 q      
                 27.87        59.61 (31.74)
        1:33.68 (34.07)     2:07.89 (34.21)
  4 Ko, Junho S14    15 KOR               2:09.35    2:08.55 q      
                 28.67      1:00.57 (31.90)
        1:34.58 (34.01)     2:08.55 (33.97)
  5 Kako, Toshiya S  22 JAPAN             2:10.55    2:08.94 q      
                 29.28      1:02.14 (32.86)
        1:36.02 (33.88)     2:08.94 (32.92)
  6 Pierce, Jonatha  24 LAPS-CA           2:12.84    2:11.06 q      
                 29.03      1:01.69 (32.66)
        1:36.03 (34.34)     2:11.06 (35.03)
  7 Deguchi, Eigo S  21 JAPAN             2:01.98    2:12.37 q      
                 26.76        57.65 (30.89)
        1:34.33 (36.68)     2:12.37 (38.04)
  8 Moss, Garner G   25 USAR-CO           2:19.00    2:18.68 q      
                 31.34      1:06.18 (34.84)
        1:42.26 (36.08)     2:18.68 (36.42)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Canney, Jesse S  21 CAN               2:16.37    2:19.71        
                 31.89      1:07.58 (35.69)
        1:44.10 (36.52)     2:19.71 (35.61)
 10 Greve, Jesse A   28 AWL-FL            2:20.94    2:22.44        
                 31.76      1:08.45 (36.69)
        1:45.28 (36.83)     2:22.44 (37.16)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Basini, Jacob T  19 AWL-FL            2:29.33    2:27.19        
                 32.71      1:09.47 (36.76)
        1:49.25 (39.78)     2:27.19 (37.94)
 12 Austin, Tyler J  16 BBA-MI            2:28.54    2:29.90        
                 33.57      1:11.17 (37.60)
        1:50.54 (39.37)     2:29.90 (39.36)
 13 Douglas Jr., Op  20 AWL-FL            2:36.40    2:39.30        
                 34.69    2:39.30 (2:04.61)
 14 Schweigl, Nicho  19 CAN               2:37.84    2:50.75        
                 35.36      1:16.97 (41.61)
        2:04.22 (47.25)     2:50.75 (46.53)
 15 Bangalore, Mahe  19 IND                    NT    3:01.67        
                 40.30      1:30.09 (49.79)
        2:18.83 (48.74)     3:01.67 (42.84)
 -- Lim, Hyeoksu S1  16 KOR               2:11.97   X2:10.94        
                 28.89      1:00.87 (31.98)
        1:35.74 (34.87)     2:10.94 (35.20)